Intelektuālais īpašums

Mūsu juristu komanda konsultē un pārstāv vairākus nozīmīgus pašmāju un ārvalstu uzņēmumus  saistībā ar jautājumiem un darījumiem intelektuālā īpašuma tiesību jomā. Mūsu zināšanas un pieredze aptver gan ar farmācijas izstrādājumu patentiem saistītus jautājumus, gan arī apjomīgus strīdus par domēnu nosaukumiem, autortiesībām, dizainu un nelikumīgu paralēlo importu. Ellex Kļaviņš ir padziļināta pieredze, lai konsultētu informācijas tehnoloģiju uzņēmumus, un esam līdzdarbojušies sarežģītos ar tehnoloģijām saistītos projektos. Mūsu speciālistu pieeja ir vērsta uz biznesa sadarbības principiem, piedāvājot ne tikai juridiskās konsultācijas, bet arī demonstrējot izpratni par klienta pārstāvēto jomu. Komandas kompetencē ir zīmolu, autortiesību, patentu, datu aizsardzības un privātuma, mediju jautājumi, kā arī projekti, kas saistīti ar telekomunikāciju, farmāciju un biotehnoloģiju. Konsultējam arī par sarežģītiem intelektuālā īpašuma jautājumiem starptautiskā mērogā.
Projekti

Kontaktpersona

Mārtiņš Gailis

Asociētais partneris

Intelektuālais īpašums un konkurence
Intelektuālā īpašuma tiesību prakses grupas vadītājs
+371 67814848
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86bWFydGlucy5nYWlsaXNAZWxsZXgubHYiPm1hcnRpbnMuZ2FpbGlzQGVsbGV4Lmx2PC9hPg==:xx

Ilga Gudrenika - Krebs

Partnere

+371 6781 4848
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86IGlsZ2EuZ3VkcmVuaWthLWtyZWJzQGVsbGV4Lmx2ICI+IGlsZ2EuZ3VkcmVuaWthLWtyZWJzQGVsbGV4Lmx2IDwvYT4=:xx

Projekti

The Managing IP atzīst Ellex par vadošo biroju Intelektuālā Īpašuma jomā Baltijā un Austrumeiropā
7. martā Ellex saņēma „Baltijas un Austrumeiropas gada biroja 2019 balvu” Managing IP EMEA 2019 balvu pasniegšanas ceremonijā Londonā.
 
Balvas tika pasniegtas advokātu birojiem, atsevišķām personām un uzņēmumiem par novatoriskākajiem un izaicinošākajiem intelektuālā īpašuma projektiem pēdējā gada laikā, kā arī starptautiskā IP tirgus vadībā esošajiem ekspertiem.
 
Ellex ir reģionā spēcīgākā IP komanda. Ellex ir vienīgais advokātu birojs Igaunijā, kura partneris specializējas IT un IP jautājumos, un ir advokāts Eiropas preču zīmju un dizainparaugu lietās, kurš nokārtojis arī advokatūras eksāmenu. Līdz ar to Ellex ir vienīgais advokātu birojs Igaunijā, kuram ir tiesības pārstāvēt klientus saistībā ar preču zīmēm celtās prasībās, kā arī tām saistītos stratēģijas jautājumos.
 
Ellex lepojas ar izcilu IP komandu arī Latvijā un Lietuvā, kas aktīvi darbojas gan preču zīmju nelikumīgas izmantošanas, gan IP tiesvedības lietās. Mums ir plašas zināšanas intelektuālā īpašuma jomā, sākot ar sarežģītiem farmācijas patentu jautājumiem līdz pat lielākajiem strīdiem, kas saistīti ar preču zīmēm, dizainparaugiem, autortiesībām un citiem juridiskiem jautājumiem.
 
Managing IP ir pasaulē vadošais informācijas un pētījumu avots intelektuālā īpašuma attīstības tendencēs. Tas ietver ziņas par nozīmīgākajām lietām, darījumiem un tiesību aktiem, stratēģiju un tendenču analīzi, datus, vadošo IP ekspertu intervijas un profilus, kā arī vadošo IP biroju aptaujas un lietu izpēti.
 
Plašāka informācija pieejama šeit.
World Trademark Review izceļ Ellex Kļaviņš sniegumu
Strauji attīstoties fintech un informācijas tehnoloģiju nozarēm, uzņēmumi Latvijā arvien vairāk apzinās intelektuālā īpašuma tiesību un preču zīmju aizsardzības nozīmi. Pieaug to uzņēmumu skaits, kas pilnveido savas starptautiskās preču zīmju stratēģijas. Tā rezultātā aizvien vairāk biroju piedāvā pakalpojumus intelektuālā īpašuma jomā - tas izskaidro strauji augošo pieprasījumu pēc intelektuālā īpašuma tiesību ekspertiem, kas rada pārmaiņas vietējā tirgū.
 
Saskaņā ar World Trademark Review publicētajiem vērtējumiem, Ellex Kļaviņš advokātu birojs: “izcilā līmenī sniedz pakalpojumus intelektuālā īpašuma jomā” un “biroja juristi ir augsta līmeņa profesionāļi ar pieredzi, kuri izprot biznesa mērķus”. Pragmatiska un bezierunu zīmolu aizsardzības nodrošināšana ir preču zīmju grupas specialitāte. Ellex Kļaviņš intelektuālā īpašuma prakses grupa pārstāvēja Sky International vairākās nozīmīgās lietās, kā rezultātā tika panākts, ka preču zīme ‘Skyworth’ netiek reģistrēta Latvijā. Papildus tam regulāri tiek strādāts arī ar tādiem klientiem kā The Coca-Cola Company un ExxonMobil pie vietējo preču zīmju reģistrācijas, atjaunošanas u.tml.’’
 
Intelektuālā īpašuma tiesību prakses grupas vadītājs un zvērināts advokāts Mārtiņš Gailis saņēmis individuālu novērtējumu: ‘’Mārtiņš Gailis ieņem vadošo pozīciju Intelektuālā īpašuma prakses jomā, kuru viņš vada ar pārliecību un precizitāti.’’
 
World Trademark Review novērtē vadošos preču zīmju profesionāļus visā pasaulē, un tas ir pasaulē vienīgais neatkarīgais lietišķās informācijas dienests, kas sniedz aktuālāko informāciju saistībā ar preču zīmju jautājumiem starptautiskā mērogā.
Ellex konsultēja First Data Corporation par First Data Baltijas uzņēmumu pārdošanu Worldline (Atos grupa)
Francijas maksājumu uzņēmums Worldline, kas pieder digitālo pakalpojumu grupai Atos, pabeidzis Baltijas valstīs strādājošā maksājumu apstrādes uzņēmuma First Data Baltics 100% daļu iegādi Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, kas tika izziņota 2017. gada 25. jūlijā.
 
Ellex bija vietējais First Data Corporation juridiskais padomnieks Baltijas valstīs saistībā ar 73 miljonu eiro vērto meitasuzņēmumu pārdošanu.
 
Šāda apjoma investīcijas ir neapšaubāms apliecinājums ilgstošajai un pastiprinātajai ārvalstu kapitāla interesei par mūsu reģionu un tā galveno mērķi – IT uzņēmumiem. Baltijas valstis joprojām tiek uzskatītas par nopietnu tirgus dalībnieku, jo tajās vērojama arvien lielāka darījumu aktivitāte,” komentē Sven Papp, partneris un Ellex komerctiesību un M&A prakses grupas vadītājs Igaunijā.
 
First Data Baltics apgrozījums 2016. gadā bija 23 miljoni eiro, tajā tiek nodarbināti 200 darbinieki, un uzņēmums ir finanšu darījumu apstrādes tirgus līderis, kas apkalpo lielākās banku grupas Baltijas valstīs. Uzņēmums piedāvā arī plašu ārpakalpojumu klāstu dažām bankām Ziemeļvalstu reģionā.
 
First Data Corporation Latvijā konsultēja zvērināta advokāte Iveta Ceple, savukārt Igaunijā zvērināta advokāte Gerda Liik un partneris Sven Papp, bet Lietuvā partneris Robertas Čiočys un jaunākā juriste Diana Čerkevičiūtė.