Mūsu gandrīz 200 ekspertu lielā komanda, ar ievērojamām zināšanām un ilgstošu pieredzi daudzveidīgās prakses jomās, sniedz augstākā līmeņa juridiskās konsultācijas Latvijā, Igaunijā un Lietuvā. 

Par mums

 
Esam viens no vadošajiem advokātu birojiem Latvijā ar daudzveidīgu specializāciju un gadiem  uzkrātu profesionālo pieredzi. Mūsu divdesmit sešu gadu darbības pieredzē ir nozīmīgi starptautiskie projekti un vietējie darījumi.
Pateicoties plašajai specializācijai dažādās tiesību jomās, Ellex Kļaviņš spēj nodrošināt katram klientam izcilu ekspertīzi un padziļināti specializētus juridiskos pakalpojumus gan vietējā, gan visas Baltijas reģiona mērogā.
 
Mūsu birojs
Mūsu sniegto pakalpojumu kvalitāte un unikālā pieredze, kas uzkrāta kopš 1990. gadu sākuma, konsultējot dažāda profila klientus visā Baltijā, arvien ir bijusi pamanīta un augstu novērtēta arī starptautiskajā mērogā. Jau divdesmit piecus gadus mūsu juridiskās prakses grupas un juristi regulāri saņem augstāko atzinību no lielākajām juridisko reitingu aģentūrām - Chambers & Partners, Legal 500 un IFLR 1000. Saviem klientiem piedāvājam pilnu juridisko pakalpojumu klāstu visās uzņēmējdarbības tiesību jomās. Esam pirmā izvēle daudziem starptautiskajiem uzņēmumiem, kuriem nepieciešamas juridiskās konsultācijas Latvijā.
 
Mūsu vēsture
Advokātu biroju pirms divdesmit sešiem gadiem dibināja zvērināti advokāti Filips Kļaviņš un Raimonds Slaidiņš - divi latvieši, kuri dzimuši un izglītojušies Amerikas Savienotajās Valstīs. Pirms pārcēlušies uz dzīvi Latvijā tās neatkarības atgūšanas laikā, viņi praktizēja vadošajos advokātu birojos Ņujorkā un San Francisko, kur guva vērtīgu juridisko pieredzi, piedaloties daudzos juridiski sarežģītos projektos. Latvijas ekonomiskā situācija 1990. gadu sākumā piesaistīja daudzu investoru uzmanību, un šis fakts ļāva Filipam Kļaviņam un Raimondam Slaidiņam izmantot savu līdzšinējo pieredzi, sniedzot juridisko palīdzību pirmajiem ārvalstu investoriem Latvijā un Baltijas reģionā.
 
Laika gaitā birojs piedzīvojis ievērojamu attīstību un izaugsmi, vienmēr būdams starp vadošajiem advokātu birojiem Latvijā un Baltijā, konsultējot starptautiskos un vietējos finanšu pakalpojumu sniedzējus, ražotājus, kā arī tehnoloģiju, infrastruktūras, tirdzniecības un daudzu citu nozaru uzņēmumus.
 
2015. gads kļuva par būtisku attīstības un izaugsmes gadu, kā rezultātā apvienojās vadošie Latvijas, Lietuvas un Igaunijas advokātu biroji, izveidojot Baltijā spēcīgāko advokātu biroju aliansi Ellex. Visi mūsu alianses partneri ir starptautiski augstu novērtēti advokātu biroji, kurus vieno vienāda izpratne par profesionalitātes kritērijiem un darba kvalitātes standartiem.
 
2017. gadā Ellex Kļaviņš apvienojās ar zvērinātu advokātu biroju Glimstedt & Partneri Latvijā. Šī apvienošanās sniedza iespēju nodrošināt klientiem papildus kompetenci un profesionālo pieredzi, kas saistīta ar katra biroja īpašo darbības profilu.
 
Mūsu cilvēki
Mēs nepārtraukti attīstāmies, lai būtu viena no Latvijas vadošajām un profesionālākajām juristu komandām. Mūsu darbiniekus vieno kopīga izpratne par pakalpojumu kvalitāti, kādu sniedzam saviem klientiem, viņiem veltot visu savu enerģiju un pieejamos resursus. Lai sasniegtu veiksmīgu rezultātu arī vissarežģītākajās situācijās, mūsu vadmotīvs ir tiekšanās uz izcilību. Pakalpojumus sniedzam latviešu, angļu un krievu valodā.
 
Klienti
Esam pilna servisa advokātu birojs un sniedzam pakalpojumus visās svarīgākajās uzņēmējdarbības tiesību jomās. Mēs izceļamies ar augstiem kvalitātes standartiem, plašu pieredzi un nozares ekspertiem, kuri ir savas jomas līderi. Konsultējam vietējos un starptautiskos uzņēmumus visās tautsaimniecības nozarēs. Sniedzam padomus finanšu institūcijām, investoriem, asociācijām un arī publiskā sektora iestādēm. Mūs kā juridisko padomdevēju saviem Latvijas un Baltijas reģionā īstenotajiem projektiem ir izvēlējušās tādas starptautiskās juridiskās kompānijas kā Allen&Overy, Baker&McKenzie, Freshfields, Linklaters, Skadden Arps un White&Case.

Starptautiskie novērtējumi un atzinības

Vairāk
Vairāk
Vairāk
Vairāk
Vairāk
Vairāk
Vairāk
Vairāk
Vairāk
Vairāk
Vairāk

Chambers Global

Viens no pasaulē prestižākajiem juridisko reitingu izdevumiem Chambers Global ik gadu atzīst Ellex par vadošo advokātu biroju Baltijas valstīs komerclietu un strīdu risināšanas praksē.
 
Chambers Global reitingu ceļvedis aptver visu pasauli, katru gadu nosakot un novērtējot praktizējošus juristus un juridisko konsultāciju birojus vairāk nekā 180 valstīs. Pētījumu metodoloģiju apstiprinājis Lielbritānijas Tirgus pētījumu birojs.

Vairāk: www.chambersandpartners.com

Chambers Europe

Vadošais juridisko reitingu izdevums Chambers Europe pastāvīgi piešķir augstākos novērtējumus Ellex un tā ekspertiem visā Baltijā.
 
Chambers Europe reitingu ceļvedis sniedz padziļinātu pārskatu un analīzi par juridisko tirgu vairāk nekā 51 jurisdikcijā visā Eiropā. Chambers Europe izceļ vadošos birojus un advokātus, veicot apjomīgus ikgadējus pētījumus, kas ietver intervijas ar tūkstišiem juristu un klientu.

Vairāk: www.chambersandpartners.com

IFLR 1000

International Finance Law Review 1000 (IFLR1000) atzīst “Ellex” par līderi Baltijas valstīs, regulāri ierindojot augstākajās vietās biroja praksi banku darbības un finanšu, kā arī projektu attīstības jomā (Tier 1 pozīcija).
 
IFLR 1000 ir viens no pasaules ietekmīgākajiem ceļvežiem korporatīvo finanšu un banku tiesību jomās, katru gadu IFLR1000 publiskojot labākās juridiskās firmas šajās nozarēs.
 
(“Kopumā klienti ir ļoti apmierināti gan ar juristu pieejamību, gan augsta līmeņa atsaucību un komunikāciju. “Biroja sniegtais serviss bija izcils,” norāda kāds cits klients.” - Finanšu un Komerctiesību prakse).
 
Vairāk informācijas: www.iflr1000.com
 
 
 

Legal 500: Eiropa, Tuvie Austrumi un Āfrika

Legal 500 - Eiropas, Tuvo Austrumu un Āfrikas vadošajā juridisko konsultāciju ceļvedī par vairāk nekā 100 valstīm “Ellex” juridiskās prakses un advokāti ierindoti augstākajās pozīcijas. Profesionālu pētnieku komanda katru gadu uzrunā tūkstošiem juridisko konsultantu klientus, lai noteiktu vadošos juridiskos uzņēmumus un praktizējošos juristus. 
 
Vairāk informācijas: http://www.legal500.com/

Mergermarket European M&A balva

Baltijas advokātu biroju alianse Ellex ir prestižās Mergermarket European balvas ieguvēja 2018. gadā kā labākais birojs apvienošanās un iegādes darījumu (M&A) segmentā Baltijas valstīs. Ellex kā labāko no vairākiem pretendentiem izraudzījusies žūrija, kurā darbojas gan investīciju un finanšu nozares profesionāļi, gan pārstāvji no akadēmiskās vides un medijiem.
 
Mergermarket savā novērtējumā pievēršas nozīmīgākajiem darījumiem visā pasaulē un aplūko tikai tādus uzņēmumu apvienošanās un iegādes darījumus, kuru vērtība pārsniedz 5 miljonus ASV dolāru vai kuros iesaistīto mērķsabiedrību gada apgrozījums pārsniedz 10 miljonus ASV dolāru.
 
Mergermarket ir viens no pasaulē vadošajiem informācijas analīzes un pētījumu centriem M&A darījumu jomā. Apbalvojumus labākajiem juridiskajiem un finanšu konsultantiem Mergermarket piešķir jau desmit gadus.
 
Vairāk informācijas: www.events.mergermarket.com/awards

The Lawyer

Ellex ir The Lawyer Eiropas 2018. gada balvas laureāts kategorijā „Baltijas gada advokātu birojs’’.
 
Balvas piešķirtas 24 kategorijās, pieteikumus izvērtējot augstākā ranga ekspertu panelim, kas ietvēra starptautisko advokātu biroju vadošos partnerus un plaša spektra pārrobežu uzņēmumu juristus. Balvu pasniegšana notiek jau deviņus gadus, un tā aizsākusi tradīciju ik gadu izcelt tos juridiskās sfēras pārstāvjus, kas demonstrējuši izcilu sniegumu Eiropas tirgū.
 
The Lawyer ir viens no respektablākajiem juridiskajiem izdevumiem pasaulē. Vadošie kritēriji, pēc kuriem advokātu biroji ik gadu tiek vērtēti balvas saņemšanai, ir ievērojama izaugsme biroju darbībā, vadošas pozīcijas sadarbībā ar citiem birojiem un pārrobežu darbībā, vienlīdzība un darbinieku izaugsme, plāni ilgtermiņa stratēģijas izveidē, kā arī tehnoloģiju pielietošana un dažādu operatīvo procesu uzlabošana.
 
Plašāka informācija pieejama šeit.

Chambers Europe Awards 2018

2018. gadā Ellex saņēma Chambers Europe Awards balvu “Gada advokātu birojs Baltijā”.
 
Chambers Europe jau otro gadu pēc kārtas atzinīgi novērtē Ellex sniegumu - 2017. gadā Ellex saņēma Chambers Europe apbalvojumu kā labākais advokātu birojs Baltijas valstīs klientu servisa jomā. Apbalvojums tiek piešķirts, izceļot biroja sniegumu juridiskās palīdzības nodrošināšanā, klientu servisa, stratēģijas un izaugsmes ziņā.
 
Chambers Europe balva tiek piešķirta izcilākajiem vietējiem un starptautiskajiem Eiropas advokātu birojiem, balstoties uz padziļinātu izpētes procesu, kas tiek gatavots ikgadējam Chambers Europe izdevumam. Vērtējot advokātu biroju sniegumu, tiek ņemta vērā to stratēģiskā attīstība, izcilība klientu servisa jomā, kā arī būtiskākie profesionālie sasniegumi attiecīgajā pārskata periodā.
 
Lai uzzinātu vairāk, sekojiet saitei.
 

CEE Legal Matters Gada Darījuma balva 2018

CEE Legal Matters 2018 balvu pasniegšanas ceremonijā Ellex saņēma Gada Darījuma Balvu četrās kategorijās: Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Baltijā par Blackstone konsultēšanu vairākuma akciju iegādē Luminor, kas bija lielākais M&A darījums Baltijas valstu vēsturē.
 
Prestižās CEE Gada Darījuma balvas finālistus noteica īpaši atlasīts augstu novērtētu privātprakses ekspertu panelis, kas izvērtēja vairāk nekā 200 pieteikumus no advokātu birojiem visā Eiropā, ko tālāk izvērtēja otra izcilu juridisko ekspertu grupa no Centrālās un Austrumeiropas. Izvērtēšanai tika iesniegti pieteikumi, kas parakstīti 2018. gadā, un vērtējumus noteica tādi faktori kā darījuma sarežģītība, tirgus (un reģionālā) nozīme, vērtība un citi.
 
2018. gadā Ellex saņēma Gada Darījuma balvu Latvijā 2017, par Uniper pārstāvēšanu darījumā par tā iziešanu no Latvijas gāzes pārvades un krātuves tirgus.
 
CEE Legal Matters ir vadošs un augstu novērtēts izdevums par juridiskās nozares aktualitātēm Centrālajā un Austrumeiropā.
 
Plašāka informācija par balvām un to ieguvējiem ir pieejama šeit.

IFLR European Awards

Pasaulē vadošais finanšu jomas izdevums International Financial Law Review (IFLR) jau 18. reizi pēc kārtas ir izziņojis ikgadējos prestižās Eiropas gada balvas ieguvējus.
 
Baltijas valstu advokātu biroju alianse Ellex saņēmusi starptautisko IFLR 1000 European apbalvojumu kā labākais advokātu birojs korporatīvo tiesību jomā Baltijā 2017. gadā.
 
20. aprīlī Londonā IFLR balvu pasniegšanas ceremonijā tika sumināti advokātu biroji, kas ir konsultējuši sarežģītos un inovatīvos pārrobežu darījumos korporatīvo finanšu jomā.
 
Ellex saņēmis titulu The Law Firm of the Year kategorijā “Baltijas valstis” arī iepriekš - 2015. gadā.
 
IFLR ir finanšu nozarē nozīmīgākais izdevums juristiem, kas specializējas starptautisko finanšu jautājumos. Tas iznāk kopš 1982. gada.

Financial Times Innovative Lawyers

2017. un 2018. gadā izdevums Financial Times paziņoja  ikgadējos pētījuma rezultātus par inovatīvāko sniegumu jurisprudences jomā FT Innovative Lawyers Report. Saskaņā ar pētījuma rezultātiem, advokātu biroju apvienība Ellex tika ierindota starp 50 inovatīvākajiem Eiropas advokātu birojiem. Ellex ir vienīgais Baltijas valstu birojs, kas divus gadus pēc kārtas ieguvis tik augstu atzinumu līdzās tādiem starptautiski atzītiem birojiem kā Freshfields Bruckhaus Deringer, Allen & Overy, Linklaters, Slaughter and May, DLA Piper, Dentons u.c.
 
FT Innovative Lawyers Report pārskats ir plaši atzīts kā viens no vadošajiem juridiskā snieguma novērtējumiem tirgū ar spēcīgu konkurenci dažādās apbalvojumu kategorijās. Pēdējo gadu laikā, aptaujas ietvaros ir pētīti un novērtēti vairāk nekā 400 advokātu biroji un 400 uzņēmumu juridiskās nodaļas vairāk nekā 50 valstīs.
 

Who's Who Legal

Who’s Who Legal ik gadu piešķir balvas atsevišķiem tiesību speciālistiem un advokātu birojiem, kuru sniegums saskaņā ar juridiskā tirgus pētījumiem ir bijis izcils. Šādas balvas vadošajiem advokātu birojiem tiek pasniegtas 60 jurisdikcijās. Jau kopš 1996. gada Who’s Who Legal noskaidro spožākos daudzās komerctiesību jomās praktizējošos juristus.
 
Ellex Kļaviņš birojs jau ilgstoši ir ikgadējs Who’s Who Legal reģionālās balvas laureāts Latvijā un saņēma šo apbalvojumu arī 2018. gadā.
 
Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet www.whoswholegal.com
 
 

Dalība starptautiskajās organizācijās

Ellex Kļaviņš ir ekskluzīvs Latvijas pārstāvis pasaules vadošajā starptautiskajā neatkarīgu advokātu biroju asociācijā Lex Mundi.
Ellex Kļaviņš ir starptautiskās profesionālo biznesa pakalpojumu sniedzēju asociācijas World Service Group (WSG) biedrs.

Sociālā atbildība

Sociālajai atbildībai vienmēr ir bijusi svarīga loma Ellex Kļaviņš darbībā, un mēs to uzskatām par vienu no mūsu stratēģijas svarīgākajām sastāvdaļām. Mēs vēlamies ietekmēt mūsu sabiedrības attīstību, tādēļ mūsu birojs ir apņēmies daļu no darba laika, profesionālajām zināšanām un naudas līdzekļiem veltīt dažādiem pro bono darbiem, kā arī sponsorēšanas un labdarības aktivitātēm. Galvenā uzmanība tiek pievērsta šādām jomām:
 
• Kultūras un mākslas projekti, kas bagātina mūsu ikdienas dzīvi;
• Izglītības iniciatīvas, kas veicina reģiona profesionālo konkurētspēju;
• Pro bono iniciatīvas un aktīva līdzdalība vietējās tiesiskās un biznesa vides attīstības veicināšanā;
• Ziedojumi labdarības projektiem, kas veicina nozīmīgas pārmaiņas un uzlabo sociālo vidi reģionā.
Kultūra un māksla
Izglītība
Tiesiskā un biznesa vide
Labdarība un brīvprātīgais darbs