Transports

Ellex Kļaviņš ir plaša pieredze ar transportu saistītos finansējuma darījumos, to skaitā darījumos, kas saistīti ar kravas pārvadājumu, aviācijas, ostu un lidostu infrastruktūras attīstību. Mēs pārstāvam savus klientus visu veidu tiesu procesos, kur nepieciešamas specifiskas zināšanas par konkrēto nozari un pieeja no uzņēmējdarbības viedokļa. Mūsu profesionālās zināšanas transporta jomā ietver arī ar transportu saistīto ES normatīvo aktu ieviešanu un atbilstības novērtējuma veikšanu.
 
Projekti

Kontaktpersona

Daiga Zivtiņa

Partnere

Strīdu risināšanas prakses grupas līdzvadītāja
+371 6781 4848
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86ZGFpZ2Eueml2dGluYUBlbGxleC5sdiI+ZGFpZ2Eueml2dGluYUBlbGxleC5sdjwvYT4=:xx

Māris Brizgo

Asociētais partneris

Uzņēmumu korporatīvie, reorganizācijas un iegādes jautājumi
Publiskā iepirkuma prakses grupas vadītājs
+371 67814861
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86bWFyaXMuYnJpemdvQGVsbGV4Lmx2Ij5tYXJpcy5icml6Z29AZWxsZXgubHY8L2E+:xx
Jaunumi nozarē
Mēs pārstāvējām Šveices uzņēmumu Stadler Bussnang sarežģītā tiesvedības procesā
Lasīt vairāk

Projekti

Mēs konsultējām Avation PLC saistībā ar airBaltic lidmašīnu nomas finansēšanu
Ellex Kļaviņš konsultēja Avation PLC saistībā ar diviem Bombardier lidmašīnu operatīvās nomas līgumiem ar airBaltic Corporation (airBaltic), kas ir Latvijā vadošā lidsabiedrība ar 39 gaisa kuģu floti un kas turpina paplašināties. Avation izvēlējās Ellex Kļaviņš kā vietējo juridisko konsultantu Latvijā, lai saņemtu juridisko palīdzību par gaisa kuģu nomu. Papildus konsultācijām par Latvijas tiesisko regulējumu mēs sniedzām juridisko palīdzību arī aizdevējam saistībā ar finansējuma jautājumiem un vietējo nodrošinājumu, nodibinot komercķīlu lidmašīnām.
 
Klientu konsultēja asociētais partneris Valters Diure, partneris Egons Piķelis un vecākā juriste Beata Plociņa.
Konsultējām vienu no lielākajiem pārvadātājiem transporta apdrošināšanas strīdā Norvēģijas tiesā
Sekmīgi palīdzējām klientam – vienam no Latvijas lielākajiem pārvadātājiem - civilprocesā Oslo Samierināšanas padomē (Forliksrådet i Oslo). Prasība pret klientu tika iesniegta Norvēģijas tiesā kā regresa prasība saistībā ar mūsu klienta sniegtajiem pārvadājumu pakalpojumiem. Lietā bija strīds par  muitas procedūru pienācīgu noformēšanu un ar to saistīto naudas sodu.
 
Klientu konsultēja partnere Līga Mervina un asociētais partneris Andris Lazdiņš.
Ellex konsultē Daimler saistībā ar tā ieguldījumu Taxify
Ellex konsultējis Daimler saistībā ar tā ieguldījumu Taxify. Daimler, kura mobilitātes pakalpojumu portfelis ietver Mytaxi un citus kopbraukšanas pakalpojumus, piemēram, Clever Taxi un Taxibeat, tagad pieder arī daļa no kopbraukšanas pakalpojumu sniedzējā Taxify. Taxify darbojas galvenokārt Centrālajā, Austrumeiropā un Āfrikā. Ķīnas kopbraukšanas platforma Didi Chuxing iegādājās līdzdalību Taxify jau 2017. gadā. Pateicoties šim ieguldījumam, Daimler ievērojami paplašina savu kopbraukšanas pakalpojumu portfeli. Līdz šim Taxify ir nodrošinājis transporta pakalpojumus vairāk nekā 10 miljoniem pasažieru, kurus apkalpo vairāk nekā 500 000 reģistrētu autovadītāju.
 
Juridisko konsultantu grupu vadīja juridiskais birojs Noerr, savukārt Ellex darbojās kā vietējais juridiskais konsultants.