Tehnoloģijas, mediji un komunikācijas

Mūsu komanda vienmēr atradusies Baltijas informācijas tehnoloģiju un komunikāciju tirgus priekšplānā, konsultējot šīs nozares līderus un piedaloties lielākajos darījumos. Ellex Kļaviņš uzkrājis ievērojamas zināšanas, konsultējot pasaules lielākos informācijas tehnoloģiju uzņēmumus. Mēs esam piedalījušies visnovatoriskākajos un sarežģītākajos ar tehnoloģijām saistītajos projektos, ieskaitot pāreju uz pilnībā elektronisku līgumu slēgšanu. Mēs piedāvājam savas profesionālās juridiskās zināšanas un pieredzi saistībā ar jaunajām decentralizētajām tehnoloģijām un to pielietojumiem, tostarp blokķēdes risinājumiem, kriptovalūtām, citiem kriptoaktīviem un sākotnējiem monētu piedāvājumiem (ICO). Mūsu eksperti tiek uzskatīti par vadošajiem juristiem datorprogrammu un datubāzu aizsardzības jomā.
Projekti

Kontaktpersona

Sarmis Spilbergs

Asociētais partneris

Uzņēmumu iegāde un regulētās nozares
Komunikāciju, mediju un tehnoloģiju prakses grupas vadītājs
+371 67814856
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86c2FybWlzLnNwaWxiZXJnc0BlbGxleC5sdiI+c2FybWlzLnNwaWxiZXJnc0BlbGxleC5sdjwvYT4=:xx

Līga Mervina

Vadošā partnere

ES un konkurences tiesību prakses grupas vadītāja
+371 6781 4848
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86bGlnYS5tZXJ3aW5AZWxsZXgubHYiPmxpZ2EubWVyd2luQGVsbGV4Lmx2PC9hPg==:xx

Projekti

Konsultējām UnifiedPost Group par Fitek Holding iegādi
05.04.2019
 
Beniluksa valstīs bāzētais UnifiedPost Group ir iegādājies Baltijas uzņēmumu Fitek Holding no privātā kapitāla fonda BaltCap.
 
Ellex konsultēja UnifiedPost Group šajā darījumā, kas palīdzēja izveidot ievērojamu Eiropas FinTech nozares dalībnieku, kas ir arī viens no lielākajiem finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem Eiropā.
 
UnifiedPost Group centrālais birojs atrodas Beļģijā, tas ir viens no vadošajām FinTech uzņēmumiem Eiropā, kas palīdz uzņēmumiem digitalizēt un optimizēt finanšu vērtību ķēdi B2B sektorā. Tas piedāvā visaptverošu tehnoloģiju portfeli identitātes pārvaldei, dokumentu apstrādei, automatizētai grāmatvedībai un lietotnēm ar pievienoto vērtību.
 
Fitek ir līderis finanšu automatizācijas procesa tirgū. Uzņēmums darbojas Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Lielbritānijā, Slovākijā, Čehijā, Serbijā, kā arī Bosnijā un Hercegovinā.
 
UnifiedPost Igaunijā konsultēja partneris Sven Papp, zvērināti advokāti Jaanus Ikla un Gerda Liik, Latvijā - asociētais partneris Sarmis Spilbergs un zvērināta advokāta palīgs Marta Cera, savukārt Lietuvā - partneris Paulius Gruodis, un zvērināti advokāti Mantas Juška un Arvydas Grušeckas.
Konsultējām Silverlake Axis Limited par X Infotech iegādi
2019. gada 29. janvārī Silverlake Axis Ltd (SAL) paziņoja par SIA X Infotech Group (X Infotech) iegādes darījuma noslēgšanu.
 
Mēs konsultējām SIA Silverlake Axis saistībā ar 80% SIA X Infotech Group kapitāla daļu iegādi un veicām Latvijā reģistrēto privāto akciju sabiedrību SIA "X Infotech Group" un SIA "X Infotech" juridisko izpēti pirms iegādes. Mūsu eksperti konsultēja klientu arī darba tiesību jautājumos, kas saistīti ar darījuma procesu.
 
Šī iegāde apvieno savstarpēji papildinošus produktu portfeļus, uzņēmējdarbības stratēģijas un paplašina ģeogrāfisko klātbūtni, kas ļauj abiem uzņēmumiem pilnveidot esošās klientu bāzes atbalstu un piesaistīt jaunus klientus.
 
Silverlake Axis Ltd ir vadošs digitālās ekonomikas risinājumu un pakalpojumu sniedzējs lielākajām organizācijām banku, apdrošināšanas, maksājumu, mazumtirdzniecības un loģistikas nozarēs. SAL lepojas ar ievērojamiem sasniegumiem novatorisku un unikālu risinājumu veiksmīgā piegādē klientiem un to ekosistēmām.
 
SIA X Infotech ir pasaules mēroga programmatūras risinājumu sniedzējs elektronisko identitātes dokumentu izsniegšanā un verificēšanā. Uzņēmuma galvenā mītne atrodas Latvijā, un tās meitasuzņēmumi ir Latvijā un Kenijā.
 
Klientu konsultēja vecākais partneris Raimonds Slaidiņš, asociētā partnere Irina Kostina, zvērināti advokāti Reinis Sokolovs un Andris Lazdiņš, zvērināta advokāta palīgs Edvijs Zandars un jurists Kaspars Oļševskis.
 
Ellex konsultēja First Data Corporation par First Data Baltijas uzņēmumu pārdošanu Worldline (Atos grupa)
Francijas maksājumu uzņēmums Worldline, kas pieder digitālo pakalpojumu grupai Atos, pabeidzis Baltijas valstīs strādājošā maksājumu apstrādes uzņēmuma First Data Baltics 100% daļu iegādi Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, kas tika izziņota 2017. gada 25. jūlijā.
 
Ellex bija vietējais First Data Corporation juridiskais padomnieks Baltijas valstīs saistībā ar 73 miljonu eiro vērto meitasuzņēmumu pārdošanu.
 
Šāda apjoma investīcijas ir neapšaubāms apliecinājums ilgstošajai un pastiprinātajai ārvalstu kapitāla interesei par mūsu reģionu un tā galveno mērķi – IT uzņēmumiem. Baltijas valstis joprojām tiek uzskatītas par nopietnu tirgus dalībnieku, jo tajās vērojama arvien lielāka darījumu aktivitāte,” komentē Sven Papp, partneris un Ellex komerctiesību un M&A prakses grupas vadītājs Igaunijā.
 
First Data Baltics apgrozījums 2016. gadā bija 23 miljoni eiro, tajā tiek nodarbināti 200 darbinieki, un uzņēmums ir finanšu darījumu apstrādes tirgus līderis, kas apkalpo lielākās banku grupas Baltijas valstīs. Uzņēmums piedāvā arī plašu ārpakalpojumu klāstu dažām bankām Ziemeļvalstu reģionā.
 
First Data Corporation Latvijā konsultēja zvērināta advokāte Iveta Ceple, savukārt Igaunijā zvērināta advokāte Gerda Liik un partneris Sven Papp, bet Lietuvā partneris Robertas Čiočys un jaunākā juriste Diana Čerkevičiūtė.