Rūpniecība

Mēs saviem klientiem piedāvājam profesionālas zināšanas ikvienā prakses jomā un pārrobežu pieredzi ražošanas un rūpniecisko pakalpojumu nozarē. Mūsu komandas milzīgajai pieredzei juridiskās prakses jomās ir izšķiroša nozīme, lai gūtu panākumus vidē, kurā valda spēcīga konkurence, aptverot jautājumus, kas saistīti ar korporatīvajām, darba un vides tiesībām, starptautisko tirdzniecību un ieguldījumiem, tiesvedību, intelektuālo īpašumu un nodokļiem. Ellex Kļaviņš ir sadarbojies ar dažādiem ražošanas sfēru pārstāvošiem klientiem, kuru vidū ir lieli ķīmijas, elektronikas, farmācijas un autobūves nozaru uzņēmumi, kā arī lieli un mazi citu nozaru uzņēmumi.
 
Projekti

Kontaktpersona

Daiga Zivtiņa

Partnere

Strīdu risināšanas prakses grupas līdzvadītāja
+371 6781 4848
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86ZGFpZ2Eueml2dGluYUBlbGxleC5sdiI+ZGFpZ2Eueml2dGluYUBlbGxleC5sdjwvYT4=:xx

Filips Kļaviņš

Vecākais partneris

+371 6781 4848
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86IGZpbGlwcy5rbGF2aW5zQGVsbGV4Lmx2ICI+IGZpbGlwcy5rbGF2aW5zQGVsbGV4Lmx2IDwvYT4=:xx

Ilga Gudrenika - Krebs

Partnere

+371 6781 4848
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86IGlsZ2EuZ3VkcmVuaWthLWtyZWJzQGVsbGV4Lmx2ICI+IGlsZ2EuZ3VkcmVuaWthLWtyZWJzQGVsbGV4Lmx2IDwvYT4=:xx

Zinta Jansons

Nodokļu konsultante

Finanšu un nodokļu prakses grupas līdzvadītāja
+371 678 14848
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86emludGEuamFuc29uc0BlbGxleC5sdiI+emludGEuamFuc29uc0BlbGxleC5sdjwvYT4=:xx
Jaunumi nozarē
Ellex Kļaviņš konsultēja Lassila & Tikanoja Latvijas lielākā atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma pārdošanā
Lasīt vairāk

Projekti

Konsultējām un pārstāvējām vienu no lielākajiem tērauda izplatītājiem sarežģītā darba strīdā
Veiksmīgi palīdzējām klientam - nozīmīgam tērauda izplatītājam Latvijā - sarežģītā darba strīdā. Šī lieta bija saistīta ar tiesvedību pret darbinieku, kurš tika atlaists sakarā ar nespēju pildīt darba pienākumus neatbilstoša veselības stāvokļa dēļ. Šis jautājums skāra jomu, kas vēl nav analizēta Latvijas judikatūrā – situācijas, kad arodārsts darba devējam uzdod ievērot noteiktus ierobežojumus attiecībā uz darbinieka darbu, bet darba devējs darbiniekam nespēj nodrošināt darbu, kas atbilstu šiem ierobežojumiem.
 
Klientu pārstāvēja partnere Daiga Zivtiņa un asociētais partneris Andris Lazdiņš.
Sniedzām padomu Consolis Group par TMB Group uzņēmumu iegādi Latvijā un Somijā
Maijs 2019
 
Viens no Eiropas vadošajiem saliekamā betona risinājumu ražotājiem Consolis Group stiprinājis savas pozīcijas Ziemeļeiropā un Latvijā, iegādājoties lielāko daļu no TMB Group, kas ir viens no galvenajiem betona elementu ražotājiem Baltijā un Somijā.
 
Šis iegādes darījums nostiprina Consolis pozīciju Ziemeļeiropā un Latvijā. Šīs iegādes priekšrocības ir TMB Group vairāk nekā 50 gadus ilgstošā pieredze, kā arī specializētās iespējas gan dzīvojamo, gan nedzīvojamo ēku būvē. Somijā grupas darbību pārstāv Betonimestarit Oy, bet Latvijā - SIA TMB Elements. Consolis iegādāto vietējo uzņēmumu gada ieņēmumi 2018. gadā pārsniedza 100 miljonus eiro.
 
Ellex komandu darījumā pārstāvēja Ellex Raidla partneris Igaunijā Sven Papp kā arī zvērināti advokāti Gerda Liik un Martin Maesalu. Savukārt Latvijā klientu konsultēja Ellex Kļaviņš partneris Pēteris Dalderis un zvērināts advokāts Reinis Sokolovs.
 
Plašāka informācija ir pieejama šeit.
Konsultējām SCHWENK par CEMEX aktīvu iegādi
Ellex Kļaviņš konsultēja SCHWENK par CEMEX aktīvu iegādi Baltijā un Ziemeļvalstīs par aptuveni 340 miljoniem eiro.
 
Latvijas aktīvi ietver cementa rūpnīcu Brocēnos ar ražošanas jaudu aptuveni 1,7 miljoni tonnu gadā, četrus minerālmateriālu ieguves karjerus, divus cementa izejmateriālu ieguves karjerus, sešas betona ražotnes, vienu ostas termināli un vienu sauszemes transporta termināli Latvijā.
 
Lietuvā darījums ietver CEMEX netiešu līdzdalību 38% apmērā vienā cementa rūpnīcā Akmenē, Lietuvā, ar ražošanas jaudu aptuveni 1,8 miljoni tonnu gadā, kā arī eksporta biznesa virzienu uz Igauniju.
 
Ziemeļvalstu aktīvi iekļauj trīs importa termināļus Somijā, četrus importa termināļus Norvēģijā un četrus importa termināļus Zviedrijā.
 
SCHWENK ir vācu būvmateriālu ražotāja uzņēmumu grupa, kas dibināta Ulmā 1847. gadā, tai šobrīd pieder vairāki meitasuzņēmumi un uzņēmumu daļas.
 
CEMEX ir globāls būvmateriālu ražošanas uzņēmums, kas piedāvā augstvērtīgus produktus un pakalpojumus klientiem un kopienām vairāk nekā 50 pasaules valstīs.
 
SCHWENK darījumā konsultēja vecākais partneris Raimonds Slaidiņš un asociētais partneris Māris Brizgo