Plaša patēriņa preces un mazumtirdzniecība

Ellex Kļaviņš pārstāv vietējos un starptautiskos uzņēmumus dažāda profila juridiskajos jautājumos, kas var rasties plaša patēriņa preču un mazumtirdzniecības nozarē. Mums ir ievērojama specializētu juristu komanda ar plašu pieredzi un izciliem novērtējumiem.
Mūsu komanda konsultē gan starptautiskos, gan vietējā tirgus pārstāvjus, kas saistīti ar labi atpazīstamiem zīmoliem. Mūsu klienti, ar kuriem esam pastāvīgi sadarbojušies kopš viņu darbības pirmsākumiem Baltijas valstīs, ir izvēlējušies mūs kā savus galvenos juridiskos padomdevējus. Mēs sniedzam praktiskus padomus un palīdzību, sākot no darījumu stratēģiskās plānošanas, līdz līgumu saskaņošanai un īstenošanai, un līgumu pārvaldībai.
Esam izveidojuši arī veiksmīgu sadarbību ar regulatoriem, kas ir neapstrīdama priekšrocība mūsu klientiem.
Mēs konsultējam savus klientus – patēriņa preču un mazumtirdzniecības nozares pārstāvjus – šādos jautājumos: attīstības un izpētes līgumi, pārdošanas, tirgvedības, reklāmas un noieta veicināšanas līgumi, loģistika, reklāma, produktu drošība, produktu atsaukšana, marķēšana, kredītkaršu un lojalitātes karšu līgumi, loterijas, izlozes un konkursi, tabakas izstrādājumu regulējums, alkohola regulējums, regulējums attiecībā uz pārtiku īpašam uzturam, un arī pārtikas uzturvielu un veselības prasību regulējums. 
 
Projekti

Kontaktpersona

Līga Mervina

Vadošā partnere

ES un konkurences tiesību prakses grupas vadītāja
+371 6781 4848
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86bGlnYS5tZXJ3aW5AZWxsZXgubHYiPmxpZ2EubWVyd2luQGVsbGV4Lmx2PC9hPg==:xx

Sarmis Spilbergs

Asociētais partneris

Uzņēmumu iegāde un regulētās nozares
Komunikāciju, mediju un tehnoloģiju prakses grupas vadītājs
+371 67814856
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86c2FybWlzLnNwaWxiZXJnc0BlbGxleC5sdiI+c2FybWlzLnNwaWxiZXJnc0BlbGxleC5sdjwvYT4=:xx
Jaunumi nozarē
Ellex Kļaviņš veiksmīgi reorganizē AS Gutta un SIA Spilva (tagad SIA Orkla Foods Latvija)
Lasīt vairāk

Projekti

Konsultējām klientu par IKEA veikala izveidi un atvēršanu Latvijā
2018. gada 30. augustā tika atklāts ilgi gaidītais pirmais IKEA veikals Latvijā. Lai tas varētu notikt, mūsu biroja komanda ilgstoši un intensīvi strādāja, sniedzot plaša spektra juridisko atbalstu veikala attīstītājam SIA Verus Praedium. Palīdzējām ar dažādu nekustamo īpašumu iegādi un apvienošanu, zonējuma maiņu, sadarbību ar pašvaldībām, infrastruktūras attīstīšanu, sagatavošanos būvniecībai, tās līguma izstrādi un būvniecības procesa juridisko nodrošinājumu, kā arī ar nomas līguma sagatavošanu ar veikala operatoru SIA Paul Mason Properties.
 
Juridisko palīdzību nodrošināja asociētais partneris Māris Brizgo, zvērināts advokāts Reinis Sokolovs un vecākā juriste Inese Freivalde, biroja partneres, zvērinātas advokātes Ilgas Gudrenikas-Krebs vadībā.
 
Latvijā pirmais IKEA - zviedru uzņēmuma, kas pārdod mājokļa labiekārtošanas preces, veikals – atrodas Biķeru ielā 2, Dreiliņos, Stopiņu novadā, Rīgā. Tas ir lielākais IKEA veikals Baltijas valstīs. IKEA franšīzes ņēmējs Latvijā ir SIA Paul Mason Properties, kura īpašniekam pieder arī IKEA veikals Lietuvā un Islandē.
Ellex konsultē Selecta uzņēmumu pārdošanas darījumā Baltijā
BaltCap pārvaldītais BaltCap Private Equity Fund II ir noslēdzis vienošanos par Selecta Group uzņēmumu iegādi Baltijā, kas ir vadošais uzņēmums Eiropā, kas nodrošina tirdzniecības automātu un kafijas pakalpojumu sniedzēgšanu darba vietām. Baltijas valstu vadošā advokātu biroju alianse “Ellex” šajā darījumā pārstāvēja Selecta Group.
 
Selecta ir savas nozares līderis Eiropā. Uzņēmumam ir pārstāvniecības 15 valstīs Eiropā, un ik dienu tas apkalpo vairāk nekā 6 miljonus cilvēku. Baltijas valstīs Selecta komandā strādā aptuveni 75 darbinieki un neto apgrozījums mērāms virs 10 miljoniem eiro.
 
Darījums ir jāapstiprina Konkurences padomē. Darījuma vērtība ir konfidenciāla.
 
Ellex komandu Igaunijā vadīja partneris Sven Papp un juriste Gerda Liik. Latvijā – zvērināts advokāts Sarmis Spilbergs un partneris Raimonds Slaidiņš, savukārt Lietuvā – asociētais partneris Povilas Zukauskas un jurists Arturas Grimaila.
Ellex Kļaviņš konsultēja Norvēģijas patēriņa zīmolpreču uzņēmumu ORKLA par NP Foods kapitāla daļu iegādi
Ellex Kļaviņš konsultēja Norvēģijas patēriņa zīmolpreču uzņēmumu ORKLA 100% uzņēmuma NP Foods kapitāla daļu iegādē. Darījuma pabeigšana ir atkarīga no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas konkurences uzraudzības iestāžu saskaņojuma.
 
Koncernā NP Foods ietilpst uzņēmumi un zīmoli Laima, Staburadze, Gutta, Margiris un Staburadzes Konditoreja.
 
Orkla koncernu Baltijas reģionā jau pārstāvēja patēriņa zīmolpreču uzņēmumi Spilva un Latfood (Latvija), Kalev un Põltsamaa Felix (Igaunija) un Suslavičius-Felix (Lietuva).
 
Ellex Kļaviņš partneris Raimonds Slaidiņš un vecākais jurists Māris Brizgo (Korporatīvās tiesības un uzņēmumu apvienošanās un iegāde) un Ellex Kļaviņš partnere Līga Merwin (Konkurences tiesības) sniedza konsultācijas saistībā ar šo darījumu. Konsultantu grupu vadīja vecākais jurists Māris Brizgo.