Nekustamais īpašums un būvniecība

Mēs paļaujamies uz savu plašo pieredzi, sniedzot konsultācijas visās nozīmīgu nekustamo īpašumu būvniecības un attīstības projektu stadijās – sākot no strukturēšanas, dokumentu izstrādes un sarunām par kopuzņēmumu veidošanu, līdz būvatļauju un saskaņojumu iegūšanai, atbilstoši zemes lietošanas mērķim, publiskajām tiesībām un vides regulējumam. Esot ciešā sadarbībā un izmantojot pārrobežu saikni, mēs palīdzam nodrošināt precīzu risinājumu plānošanu un īstenošanu vissarežģītākajos projektos.
 
Projekti

Kontaktpersona

Ivars Pommers

Partneris

Nekustamā īpašuma prakses grupas vadītājs
+371 6781 4848
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86aXZhcnMucG9tbWVyc0BlbGxleC5sdiI+aXZhcnMucG9tbWVyc0BlbGxleC5sdjwvYT4=:xx

Ilga Gudrenika - Krebs

Partnere

+371 6781 4848
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86IGlsZ2EuZ3VkcmVuaWthLWtyZWJzQGVsbGV4Lmx2ICI+IGlsZ2EuZ3VkcmVuaWthLWtyZWJzQGVsbGV4Lmx2IDwvYT4=:xx

Inita Jurka

Partnere

+371 6781 4848
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86aW5pdGEuanVya2FAZWxsZXgubHYiPmluaXRhLmp1cmthQGVsbGV4Lmx2PC9hPg==:xx

Projekti

Konsultējām klientu par nekustamā īpašuma pārdošanu jauna tirdzniecības centra izveidei
Sniedzām juridiskās konsultācijas darījumā starp SIA Verus Praedium (VP) un SIA Riga Retail Park (RRP), kurā VP pārdeva RRP 14,45 hektāru lielu zemes gabalu un kur tiek attīstīts jaunais tirdzniecības centrs “Sāga”. Topošais tirdzniecības centrs atradīsies blakus lielveikalam IKEA pie Rīgas un Stopiņu novada robežas.
 
Klientu Verus Praedium, kas ir lielveikala IKEA īpašnieks Latvijā, šajā darījumā pārstāvēja Ellex Kļaviņš partnere, zvērināta advokāte Ilga Gudrenika-Krebs. Pie darījuma strādāja arī  zvērināta advokāte Anete Dimitrovska un vecākā juriste Inese Freivalde.
Konsultējām par 5 no TOP 10 lielākajiem nekustamā īpašuma investīciju darījumiem 2019. gadā
Nekustamā īpašuma pakalpojumu un ieguldījumu pārvaldes kompānija "Colliers" ir izziņojusi informāciju par 10 lielākajiem nekustamā īpašuma investīciju darījumiem 2019. gadā.  
 
Ellex Kļaviņš konsultēja klientus 5 no 10 TOP darījumiem, to skaitā arī divos lielākajos: Baltic Horizon Fund veiktajā tirdzniecības centra Galerija Centrs iegādē un VIG Fund par portfeļa iegādi. Konsultējām arī Eastnine par Valdemāra centra un Kimmel kvartāla iegādi (4, 7), kā arī Hipo Fondi Aktīvu pārvaldi par Anniņmuižas bulvāris 40A pārdošanu (10).
 
’Jau otro gadu pēc kārtas Ellex Kļaviņš nekustamā īpašuma eksperti ir pārstāvējuši klientus pusē no TOP 10 darījumiem, to skaitā arī lielākajā 2018. gadā: SG Capital par SWH biroju centra iegādi. Augstu novērtējam iespēju strādāt pie šiem lielajiem projektiem Latvijā un pateicamies mūsu klientiem par veiksmīgo sadarbību,’’ komentē Ellex Kļaviņš nekustamā īpašuma prakses vadītājs Ivars Pommers.
 
Plašāka informācija pieejama šeit.
Konsultējām Eastnine par biroju centra iegādi Rīgā
26.09.2019
 
Eastnine AB (publ) ir noslēgusi līgumu par A klases biroju centra ‘’Valdemāra Centrs’’ iegādi, kas atrodas Rīgas centrā. Iegādes cena ir 25 miljoni eiro un darījumu plānots pabeigt 2019. gada pēdējā ceturksnī. Saistībā ar šo iegādi Eastnine izveidos savu organizāciju Latvijā.
 
Pirkuma cena ir 2900 eiro par kvadrātmetru, un sākotnējais objekta ienesīgums ir 6,2 procenti. Īpašums tiek pilnībā iznomāts aptuveni desmit īrniekiem, to skaitā advokātu birojiem un grāmatvedības uzņēmumiem.
 
Iegādāšanās ļauj Eastnine gandrīz dubultot savu portfeli Rīgā un arī uz vietas izveidot savu organizāciju.
 
Darījums tiks finansēts, apvienojot Eastnine pašu naudu un banku aizdevumus. Pēc iegādes Eastnine piederēs trīs īpašumi Rīgā aptuveni 20 000 kvadrātmetru platībā.
 
Ellex Kļaviņš komanda sniedza juridiskās konsultācijas Eastnine par darījuma procesu.