Finanses un Investīcijas

Ellex Kļaviņš sniedz konsultācijas vadošajām finanšu institūcijām un ieguldījumu kompānijām  par nozīmīgākajiem finanšu darījumiem. Mēs lepojamies ar ievērojamu darba apjomu un pieredzi saistībā ar bankām, kas ietver komerciālos aizdevumus, sindicētos aizdevumus, strukturētos finanšu produktus, pārfinansēšanu un portfeļu pārstrukturēšanu. Mūsu eksperti palīdz klientiem, kuri meklē pārrobežu darbības iespējas, ievērot Eiropas Savienības noteikumus attiecībā pret pārrobežu darbības atļaujām (“passporting”) un vispārējā labuma nosacījumus. Citkārt mēs palīdzam klientiem arī strukturēt viņu ieguldījumu pakalpojumus tā, lai ievērotu piemērojamos ierobežojumus vai prasības.
 
Projekti

Kontaktpersona

Valters Diure

Asociētais partneris

Finanšu un nodokļu prakses grupas līdzvadītājs
+371 673 50541
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86dmFsdGVycy5kaXVyZUBlbGxleC5sdiI+dmFsdGVycy5kaXVyZUBlbGxleC5sdjwvYT4=:xx
Jaunumi nozarē
Ellex un Allen & Overy konsultē Blackstone saistībā ar vairākuma akciju iegādi Luminor bankā par vienu miljardu EUR
Lasīt vairāk

Projekti

Konsultējām lietā par Rabobank iesaisti Batterfiša parādsaistību pārfinansēšanā
Ellex Kļaviņš konsultēja lietā par Cooperatieve Rabobank U.A. nodrošināto Latvijas zvejniecības uzņēmuma SIA Batterfiša esošo saistību pārfinansēšanu un apgrozāmo līdzekļu nodrošināšanu.
 
Papildus finanšu tiesību jautājumiem mēs sniedzām juridisko atbalstu komercķīlu un kuģu hipotēku reģistrēšanā.
 
Klientu Batterfisa konsultēja asociētais partneris Māris Brizgo un zvērināta advokāte Anna Mišņeva.
 
 
Darījums noslēgts: Ellex un Allen & Overy konsultēja Blackstone par vairākuma akciju iegādes pabeigšanu Luminor bankā par vienu miljardu eiro
30.09.2019

2019. gada 30. septembrī, saņemot Baltijas regulatoru, Eiropas Komisijas un Eiropas Centrālās bankas apstiprinājumus, ASV privātā kapitāla milzis Blackstone Group ir noslēdzis 60% vairākuma akciju iegādi vienā no vadošajām bankām Baltijā Luminor no tās īpašniekiem Nordea bankas un DNB bankas par 1 miljardu eiro.

Nordea un DNB saglabās vienādas kapitāla daļas 20% apmērā. Turklāt Blackstone ir noslēdzis līgumu ar Nordea par tās pārējās līdzdalības iegādi 20% apmērā turpmākajos gados.

Ellex kopā ar starptautisko advokātu biroju Allen & Overy konsultēja Blackstone par vairākuma akciju iegādi Luminor. Ellex komandu vadīja partneris Igaunijas birojā Sven Papp un zvērināta advokāte Alla Kuznetsova. Šis ir lielākais M&A darījums Baltijas vēsturē.

Luminor tika izveidota 2017. gadā, apvienojot Nordea un DNB banku uzņēmumus Baltijā. Tā ir trešā lielākā banka Baltijas reģionā.

Blackstone ir viens no pasaules vadošajiem ieguldījumu uzņēmumiem, tas dibināts 1985. gadā. Uzņēmumam ir vairāk nekā 24 biroji ar 2 500 darbiniekiem visā pasaulē. Blackstone portfeļa uzņēmumi nodarbina vairāk nekā 400 000 darbinieku visā pasaulē.
 
Plašāka informācija pieejama šeit.
Mēs konsultējām Avation PLC saistībā ar airBaltic lidmašīnu nomas finansēšanu
Ellex Kļaviņš konsultēja Avation PLC saistībā ar diviem Bombardier lidmašīnu operatīvās nomas līgumiem ar airBaltic Corporation (airBaltic), kas ir Latvijā vadošā lidsabiedrība ar 39 gaisa kuģu floti un kas turpina paplašināties. Avation izvēlējās Ellex Kļaviņš kā vietējo juridisko konsultantu Latvijā, lai saņemtu juridisko palīdzību par gaisa kuģu nomu. Papildus konsultācijām par Latvijas tiesisko regulējumu mēs sniedzām juridisko palīdzību arī aizdevējam saistībā ar finansējuma jautājumiem un vietējo nodrošinājumu, nodibinot komercķīlu lidmašīnām.
 
Klientu konsultēja asociētais partneris Valters Diure, partneris Egons Piķelis un vecākā juriste Beata Plociņa.