Enerģētika un infrastruktūra

Ellex Kļaviņš komandai ir ievērojama un plaša profesionālā pieredze un zināšanas klientu konsultēšanā dažādos jautājumos  visos enerģētikas sektoros, ieskaitot elektroenerģiju, atjaunojamos energoresursus, kodolenerģiju, gāzi, naftu un apkuri.

Mūsu līdzdalība reģiona lielākajos enerģētikas projektos un iniciatīvās ļāvusi iegūt visaptverošas zināšanas, profesionālās iemaņas un kompetences šajā nozarē. Mēs sniedzam konsultācijas pasaules lielākajiem starptautiskajiem un nozīmīgākajiem nacionālajiem uzņēmumiem sarežģītos un inovatīvos darījumos. Mūsu profesionāļi ir atzīti vadošie juristi enerģētikas nozarē.  Mēs piedalāmies dažādu sarežģīt jautājumu risināšanā, kas saistīti ar enerģētikas likumu ne tikai Eiropas, bet arī starptautiskā līmenī. 
 
Projekti

Kontaktpersona

Daiga Zivtiņa

Partnere

Strīdu risināšanas prakses grupas līdzvadītāja
+371 6781 4848
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86ZGFpZ2Eueml2dGluYUBlbGxleC5sdiI+ZGFpZ2Eueml2dGluYUBlbGxleC5sdjwvYT4=:xx

Ilga Gudrenika - Krebs

Partnere

+371 6781 4848
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86IGlsZ2EuZ3VkcmVuaWthLWtyZWJzQGVsbGV4Lmx2ICI+IGlsZ2EuZ3VkcmVuaWthLWtyZWJzQGVsbGV4Lmx2IDwvYT4=:xx

Līga Mervina

Vadošā partnere

ES un konkurences tiesību prakses grupas vadītāja
+371 6781 4848
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86bGlnYS5tZXJ3aW5AZWxsZXgubHYiPmxpZ2EubWVyd2luQGVsbGV4Lmx2PC9hPg==:xx

Raimonds Slaidiņš

Vecākais partneris

Komerctiesību, uzņēmumu iegādes un apvienošanas prakses grupas vadītājs
+371 6781 4848
crypt:PGEgY2xhc3M9ImVtYWlsIiBocmVmPSJtYWlsdG86cmFpbW9uZHMuc2xhaWRpbnNAZWxsZXgubHYiPnJhaW1vbmRzLnNsYWlkaW5zQGVsbGV4Lmx2PC9hPg==:xx
Jaunumi nozarē
Ellex Kļaviņš konsultē klientu nozīmīgā Latvijas Gāzes akciju pārdošanas darījumā
Lasīt vairāk

Projekti

Konsultējām klientu par IKEA veikala izveidi un atvēršanu Latvijā
2018. gada 30. augustā tika atklāts ilgi gaidītais pirmais IKEA veikals Latvijā. Lai tas varētu notikt, mūsu biroja komanda ilgstoši un intensīvi strādāja, sniedzot plaša spektra juridisko atbalstu veikala attīstītājam SIA Verus Praedium. Palīdzējām ar dažādu nekustamo īpašumu iegādi un apvienošanu, zonējuma maiņu, sadarbību ar pašvaldībām, infrastruktūras attīstīšanu, sagatavošanos būvniecībai, tās līguma izstrādi un būvniecības procesa juridisko nodrošinājumu, kā arī ar nomas līguma sagatavošanu ar veikala operatoru SIA Paul Mason Properties.
 
Juridisko palīdzību nodrošināja asociētais partneris Māris Brizgo, zvērināts advokāts Reinis Sokolovs un vecākā juriste Inese Freivalde, biroja partneres, zvērinātas advokātes Ilgas Gudrenikas-Krebs vadībā.
 
Latvijā pirmais IKEA - zviedru uzņēmuma, kas pārdod mājokļa labiekārtošanas preces, veikals – atrodas Biķeru ielā 2, Dreiliņos, Stopiņu novadā, Rīgā. Tas ir lielākais IKEA veikals Baltijas valstīs. IKEA franšīzes ņēmējs Latvijā ir SIA Paul Mason Properties, kura īpašniekam pieder arī IKEA veikals Lietuvā un Islandē.
Ellex Kļaviņš konsultē klientu nozīmīgā Latvijas Gāzes akciju pārdošanas darījumā
Ellex Kļaviņš konsultēja Uniper Ruhrgas International GmbH (iepriekšējais nosaukums – E.ON Ruhrgas International GmbH) būtiskas līdzdalības uzņēmumā AS “Latvijas Gāze” (turpmāk – Latvijas Gāze) pārdošanas darījumā. Latvijas Gāze ir viens no 10 Latvijas lielākajiem uzņēmumiem, kas kotēts NASDAQ fondu biržā, un tam ir ekskluzīvas dabasgāzes pārvades, uzglabāšanas, sadales un tirdzniecības tiesības Latvijā. Akciju pārdevējs “Uniper” ir globāls enerģētikas uzņēmums ar galveno biroju Vācijā un ir bijis Latvijas Gāzes akcionārs kopš tā privatizācijas 1997. gadā. Pircējs – fonds “Marguerite” – ir specializēts investīciju fonds, kuru atbalsta sešas vadošās finanšu institūcijas Eiropā, kā arī Eiropas Komisija, un tā galvenais mērķis ir ievērojamu kapitālieguldījumu veikšana enerģētikas un transporta infrastruktūras projektos.
 
Šis Latvijas Gāzes darījums ir viens no lielākajiem akciju pārdošanas darījumiem Latvijā pēdējo gadu laikā, un tā īstenošanai bija nepieciešami vairāki inovatīvi risinājumi ar regulatoru, likumdošanu un juridiskajiem aspektiem saistītām problēmām, kas radās specifiskās reģionu un enerģētikas tirgus ietekmējošās ģeopolitiskās situācijas dēļ. Darījuma sarunas un tā īstenošanu īpaši sarežģīja ES direktīvu noteiktā nodalīšana Latvijas dabasgāzes tirgū, saskaņā ar kuru Latvijai ir neizbēgami jāpieņem normatīvais regulējums, kas prasīs Latvijas Gāzes aktīvu – dabasgāzes pārvades un apakšzemes gāzes krātuves – juridisko un īpašumtiesību nodalīšanu no uzņēmuma darbības dabasgāzes tirdzniecības jomā.
 
Akciju pārdošanas darījums tika pabeigts 28. janvārī. Pārdošanas cena netiek izpausta. Uzņēmumu Uniper konsultēja dažādu Ellex Kļaviņš prakses grupu ekspertu komanda, kuru vadīja vecākais jurists Ivars Slokenbergs.
 
Lai uzzinātu vairāk, sekojiet saitei.
Pārstāvējām Ruhrgas (vēlāk – E.ON) par komunālo pakalpojumu uzņēmuma „Latvijas Gāze” privatizāciju
Pārstāvējām Vācijas sabiedrību Ruhrgas (vēlāk – E.ON) saistībā ar Latvijas gāzes komunālo pakalpojumu uzņēmuma „Latvijas Gāze” privatizāciju un palīdzējām vairākos ar uzņēmumu saistītos juridiskos jautājumos turpmāko privatizācijai sekojošo gadu gaitā. Konsultējām Ruhrgas saistībā ar ieguldījumu strīdu un izrietošu šķīrējtiesas procesu Stokholmas Tirdzniecības palātā, kuru izlēma par labu Ruhrgas. Šobrīd konsultējam saistībā ar E.ON piederošo Latvijas Gāzes akciju iespējamo pārdošanu, kā ar uzņēmuma nodalīšanu, ko šobrīd apsver Latvijas valdība.